خانه -- F -- تعریف یک خط یا نقطه در Fluent جهت دیدن مشخصات آن (بخش ۱)

تعریف یک خط یا نقطه در Fluent جهت دیدن مشخصات آن (بخش ۱)

سلام خدمت کاربرای عزیز خانه نرم افزار، بعضی از کارآموزها از ما می پرسند که بعد از حل یک کیس در Fluent، برای دیدن پروفیل سرعت در یک خط یا مقدار سرعت و دما در یک نقطه باید چه کار کنند؟
در صورتی که این خط یا نقطه را در طراحی هندسه ی مسئله در نرم افزارهای AutoCAD ، GAMBIT و … از قبل تعریف کرده باشید مشکلی ندارید، مثل خطوط مرزی هندسه. در غیر این صورت برای این منظور باید ابتدا خط یا نقطه را در Fluent تعریف کنید. این جلسه را به تعریف نقطه اختصاص می دهیم.

تعریف نقطه:
به منوی Surface بروید و روی گزینه Point کلیک کنید. پنجره Point Surface را شاهد خواهید بود. برای تعریف نقطه دو راه دارید، هم می توانید مختصات آن را وارد کنید، هم می توانید با کلیک روی شکل آن را مشخص کنید. در روش اول و در حالت دو بعدی جلوی X0 فاصله نقطه از محور yها (طول نقطه)، جلوی Y0 نیز فاصله نقطه از محور xها (عرض نقطه) را وارد کنید. در صورتی که کیس شما سه بعدی باشد Z0 (ارتفاع یا عمق نقطه) را نیز وارد نمایید. در جلوی New Surface Name هم می توانید نامی برای نقطه خود در نظر بگیرید تا در قسمت Plot ،Display و … بتوانید آن را راحت تر پیدا کنید. سپس Create را بزنید.

fluent_point_rezaee_1[www.riseh.ir]

در روش دوم نیز ابتدا باید یکی از پنجره های گرافیکی(Graphic Window) باز باشد مثلا یک کانتور(Contour). در پنجره Point Surface روی Select Point With Mouse کلیک کنید. پنجره کانتور را باز کنید و روی نقطه مورد نظر درون کیس راست کلیک کنید. سپس Create را بزنید. دقت کنید که Plot و Display و … از منوهای “پس پردازش” به حساب می آیند یعنی زمانی می توانید سراغ آن ها بروید که کیس خود را حل کرده باشید.

fluent_point_rezaee_2[www.riseh.ir]

fluent_point_rezaee_3[www.riseh.ir]

همانطور که مشاهده می کنید من می توانم در پنجره Surface Integrals واقع در منوی Report ویژگی مورد نیاز خود را چاپ کنم.

fluent_point_rezaee_4[www.riseh.ir]

در پایان خواهشی که از شما دارم این است که اولا ما را از نظرات و انتقادات سازنده خود بی بهره نسازید، ثانیا مطالب را کپی-پیست نکنید و به جای این کار لینک این صفحه را در مطالب وبلاگ خود قرار دهید تا انگیزه ما برای ادامه این راه حفظ شود.

Processing your request, Please wait....

 لينک منبع

امتیاز دهید: ضعیفمتوسطخوبخیلی خوبعالی (آرا:3)
Loading...

درباره ی سعید رضائی

مهندسی شیمی srezaee78@gmail.com

همچنین ببینید

ایجاد یک کیس و شروع شبیه سازی در هایسیس (HYSYS)

سلام قبلا برای شمل عزیزان در این پست ویژگی ها و توانایی های نرم افزار …

یک دیدگاه

  1. دست شما درد نکنه
    بسیار مفید بود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *