خانه -- F -- تعریف یک خط یا نقطه در Fluent جهت دیدن مشخصات آن (بخش ۲)

تعریف یک خط یا نقطه در Fluent جهت دیدن مشخصات آن (بخش ۲)

سلام، قبلا در این پست برایتان چگونگی تعریف یک نقطه ی دلخواه و چاپ مشخصات آن مثل دما، فشار، سرعت و … را توضیح دادیم. اکنون می خواهیم تعریف خط را شرح دهیم.

تعریف خط:تعریف یک خط نیز به سادگی تعریف یک نقطه است، با این تفاوت که در خط شما به دو نقطه نیاز دارید. به منوی Surface رفته و روی گزینه Line/Rake کلیک کنید تا پنجره Line/Rake Surface نمایش داده شود. برای تعریف یک خط باید نقطه ابتدا و انتهای آن را مشخص کنید. برای این کار دو راه پیش روی شماست. راه اول این است که در پنجره ظاهرشده جلوی X0 و Y0 طول و عرض نقطه شروع و در جلوی X1 و Y1 طول و عرض نقطه پایان خط را وارد کنید. در حالت سه بعدی Z0 و Z1 فراموش نشود. در قسمت New Surface Name، نامی برای خط خود انتخاب کنید و Create را بزنید.

fluent_line_rezaee_1[www.riseh.ir]

در روش دوم نیز ابتدا باید یکی از پنجره های گرافیکی(Graphic Window) باز باشد مثلا یک کانتور(Contour). در پنجره Line/Rake Surface روی Select Points With Mouse کلیک کنید. پنجره کانتور را باز کنید و روی نقطه ابتدا و انتهای خط مورد نظر درون کیس راست کلیک کنید. اولین راست کلیک نقطه آغاز و دومی نقطه پایانی خط است(طبق شکل). اگر دقت کنید جلوی X0، Y0، X1 و … اعدادی نوشته شده است. سپس Create را بزنید. دقت کنید که Plot و Display و … از منوهای “پس پردازش” به حساب می آیند یعنی زمانی می توانید سراغ آن ها بروید که کیس خود را حل کرده باشید.

fluent_line_rezaee_2[www.riseh.ir]

fluent_line_rezaee_3[www.riseh.ir]

حالا می توانید مشخصه مورد نظر خود را در این خط ببینید. من به عنوان مثال پروفیل سرعت سیال عبوری از این خط را به شما نشان می دهم. این گزینه از طریق پنجره Solution XY Plot که در منوی Plot قرار دارد قابل دسترسی است:

fluent_line_rezaee_4[www.riseh.ir]

در پایان خواهشی که از شما دارم این است که اولا ما را از نظرات و انتقادات سازنده خود بی بهره نسازید، ثانیا مطالب را کپی-پیست نکنید و به جای این کار لینک این صفحه را در مطالب وبلاگ خود قرار دهید تا انگیزه ما برای ادامه این راه حفظ شود.

Processing your request, Please wait....

امتیاز دهید: ضعیفمتوسطخوبخیلی خوبعالی (آرا:4)
Loading...

درباره ی سعید رضائی

مهندسی شیمی srezaee78@gmail.com

همچنین ببینید

ایجاد یک کیس و شروع شبیه سازی در هایسیس (HYSYS)

سلام قبلا برای شمل عزیزان در این پست ویژگی ها و توانایی های نرم افزار …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *