قالب وردپرس شرکتی ممبر فیک
خانه -- C -- CHEMCAD -- معرفی نرم افزار CHEMCAD از زبان شرکت سازنده

معرفی نرم افزار CHEMCAD از زبان شرکت سازنده

chemcad_intro_riseh.ir_2

CHEMCAD مجموعه ای جامع از نرم افزارهای بصری مهندسی فرایند شیمیایی است.

مجموعه ی محصولات CHEMCAD شامل موارد زیر است:

CC-STEADY STATE:
نرم افزار شبیه ساز فرایند شیمیایی است که کتابخانه هایی از اجزاء شیمیایی، روش های ترمودینامیکی و عملیات واحد را در بر دارد و اجازه شبیه سازی فرایندهای شیمیایی پیوسته را در حالت پایا از مقیاس آزمایشگاهی تا مقیاس کامل(صنعتی) می دهد.

CC-SAFETY NET:
نرم افزار شبیه ساز لوله کشی و شبکه امداد رسانی ایمنی است که امکان تحلیل دقیق هر شبکه لوله کشی را می دهد. CC-SAFETY NET ترکیبی از جدیدترین محاسبات تجهیزات ایمنی دوفازی، افت فشار دقیق، خصوصیات فیزیکی دقیق، تعادلات فازی دقیق، برای ارائه سریع و صحیح پاسخ می باشد.

CC-DYNAMICS:
نرم افزار شبیه ساز فرایند که [فایل های] شبیه سازی شده در حالت پایا را به مرحله بعدی از فيدليتى(هماندهی) می آورد تا اجازه تحلیل آن ها را به صورت ناپایا(دینامیک) بدهد. امکانات آن بی پایان است: بررسی عملکرد، تنظیم حلقه PID، آموزش اپراتور و حتی کنترل فرایند آنلاین و کارکرد سنسورهای نرم.

CC-FLASH:
نرم افزار محاسبه خواص فیزیکی و تعادلات فازی است که زیر مجموعه ای از مجموعه CHEMCAD به حساب می آید (همه محصولات مجموعه CHEMCAD شامل قابلیت های CC-FLASH هستند). این برنامه امکان محاسبه دقیق خواص فیزیکی و تعادلات فازی (VLE، LLE، VLLE) برای اجزاء خالص و مخلوط ها را می دهد.

CC-THERM:
نرم افزار طراحی و رتبه بندی (بررسی) مبدل حرارتی که به صورت یک افزونه (add-on) یا یک برنامه مستقل در دسترس می باشد. CC-THERM از استانداردهای بین المللی متعددی که برای طراحی و مواد وجود دارد، جهت تعیین سریع تر و دقیق تر اندازه یک مبدل حرارتی استفاده می کند. این برنامه مبدل های پوسته و لوله، صفحه و فریم، هوا خنک (air-cooled) و دو لوله ای را پوشش می دهد. طراحی های دقیق بر پایه داده های تعادل فازی و خصوصیات فیزیکی نرم افزار CHEMCAD قرار می گیرند.

CC-BATCH:
نرم افزار شبیه ساز تقطیر batch است که شبیه سازی و طراحی تقطیر batch را با استفاده از داده های بصری و مبتنی بر گام ها (داده ها به صورت مرحله به مرحله از کاربر دریافت می گردد) آسان می سازد. به صورت افزونه و یا برنامه مستقل مورد استفاده قرار می گیرد. CC-BATCH بسیار انعطاف پذیر است و بسیاری از حالت های عملیاتی و همچنین قابلیت مدلسازی هر تعداد از مراحل و شرایط عملیاتی را دارا است. CC-BATCH عملیات batch را بهینه می کند، متوسط “slop” برش ها را به حداقل می رساند و بهره وری را افزایش می دهد.

 لينک منبع

درباره ی سعید رضائی

مهندسی شیمی srezaee78@gmail.com

مطلب پیشنهادی

آموزش شبیه سازی جداکننده دوفازی (محاسبات فلش) در نرم افزار HYSYS

سلام، محاسبات فلش (Flash) به صورت دستی بسیار طولانی و وقتگیر است، اما رایانه ها …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *