خانه -- M -- معرفی کتاب “آموزش کاربردی مباحث مهندسی شیمی و مهندسی نفت با MATLAB”

معرفی کتاب “آموزش کاربردی مباحث مهندسی شیمی و مهندسی نفت با MATLAB”

مقدمه:

با رشد مبانی کامپیوتر و انفورماتیک، استفاده از این ابزاردر علوم مختلف اهمیت به سزایی پیدا کرده است. نقش کامپیوتر در علوم مهندسی کاملا مشهود بوده و فراگیری این علوم بدون استفاده از این ابزار بسیار دشوار به نظر می رسد. در ایم میان مهندسی شیمی و نفت نیز از این قاعده مستثنی نبوده و با توجه به حجم بالای محاسبات در این رشته ها و دشواری و وقت گیر بودن آن ها، آشنایی دانشجویان و متخصصان این زمینه با کامپیوتر و نرم افزارهای مرتبط ضروری می نماید. یکی از نرم افزارهای قدرتمند مهندسی، نرم افزار MATLAB می باشد که در نوع خود بی نظیر است و کاربرد گسترده ای در حل مسائل مهندسی شیمی و نفت دارد. این نرم افزار برای حل نیاز ریاضیاتی دانشجویان و کسانی که با محاسبات عددی و به ویژه جبر خطی سروکار دارند، تهیه شده است.نام این نرم افزار از عبارت انگلیسی MATrix LABoratory اقتباس شده وهدف اولیه ی آن قادر ساختن دانشمندان و مهندسین به حل مسائل شامل عملیات ماتریسی بدون نیاز به نوشتن برنامه در زبان های متداول همچون C و FORTRAN بود. با گذشت زمان قابلیت های بسیار بیشتری به این نرم افزار افزوده شده اند، به طوری که در حال حاظر MATLAB به ابزار پرقدرتی برای ترسیم داده ها، برنامه نویسی و پژوهش تبدیل شده است.

کتاب حاضر، حاصل چند سال تلاش مؤلفین در زمینه فراگیری و آموزش نرم افزار MATLAB می باشد و بر اساس نیازی که برای دانشجویان رشته های مهندسی شیمی و نفت احساس شد، گردآوری و تالیف گردید.

از ویژگی های منحصر به فرد این کتاب، تحلیل مسائل مختلف مهندسی شیمی و نفت به کمک نرم افزار MATLAB در کنار آموزش این نرم افزار به زبانی ساده و قابل فهم می باشد. هدف اصلی این کتاب فراهم نمودن زمینه ای مناسب در ذهن خواننده برای تحلیل مسائل مختلف مهندسی شیمی و نفت به کمک نرم افزار MATLAB است.

Processing your request, Please wait....

امتیاز دهید: ضعیفمتوسطخوبخیلی خوبعالی (آرا:7)
Loading...


 پديدآور: عیسی فرهادی ، ایمان جعفرزاده
 مترجم: -
 ويراستار: عظیم کلانتری اصل
 ناشر: تهران - عابد
 صفحات: 332 صفحه – مصور – قطع وزیری
 موضوع: MATLAB ، مهندسی شیمی – داده پردازی ، نفت – مهندسی – داده پردازی

درباره ی مدیر سایت

در رشته مهندسی شیمی تحصیل می کنم.

همچنین ببینید

معرفی کتاب “شبیه سازی فرآیندهای پالایشگاهی با PROMAX”

پیش گفتار امروزه نرم افزارهای شبیه سازی فرآیندی نقش به سزایی در طراحی، توسعه، بهینه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *