قالب وردپرس شرکتی ممبر فیک
خانه -- P -- معرفی کتاب ” کاربرد PDMS در PLANT های صنعتی (نفت، گاز و پتروشیمی) “

معرفی کتاب ” کاربرد PDMS در PLANT های صنعتی (نفت، گاز و پتروشیمی) “

با توجه به روند رو به رشد کشور عزیزمان در زمینه های مختلف، به خصوص در زمینه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی و صنایع شیمیایی، لزوم تربیت صحیح نیروی متخصص در زمینه طراحی واحدها در این صنایع بیش از پیش احساس می شود.

در تمامی کشورهای دنیا توجه به پارامتر زمان جهت به اتمام رساندن پروژه های صنعتی امری اجتناب ناپذیر می باشد، بنابراین لزوم استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری جهت مدل کردن واحد به صورت سه بعدی و دوبعدی هرچه بیشتر احساس می شود. استفاده از این نرم افزارها علاوه بر صرفه جویی در زمان به اتمام رسیدن یک پروژه کمک بی شماری در تصحیح اشکالات سهوی طراحان یک واحد و تهیه نقشه های گوناگون از واحد خواهد نمود. بنابراین هزینه یک پروژه به طور چشمگیری کاهش خواهد یافت.

اکنون چند سالی است که مدیران صنایع ما نیز درصدد استفاده از این گونه نرم افزارها در سطح گسترده اند. یکی از این نرم افزار، نرم افزار PDMS یا Plant Design Management System می باشد، که مدیریت طراحی و ساخت یک پروژه را از ابتدا تا انتها در دست دارد.
با توجه به استفاده روزافزون از این نرم افزار در سطح کشور و همچنین نیاز به فراگیری آن توسط مهندسین جوان و جویای کار، خلایی در زمینه فراگیری عام این برنامه در کشور احساس شد. لذا تصمیم بر آن گردید تا کتابی گردآوری شود که حاصل تجربیات چندین ساله بنده در این زمینه می باشد.

مطالب این کتاب به گونه ای نوشته شده است تا فردی که آن را می خواند و به اتمام می رساند برای شروع یک پروژه آمادگی لازم و در حد عالی را خواهد داشت. مطالب نوشته شده در آن به صورت کاربردی می باشد و تا آنجا که مقدور بوده، سعی شده تا با توجه به مثال هایی که در این زمینه آورده شده، خواننده را در روند درک و فهم بهتر یاری رساند. خواندن و عمل کردن به این کتاب تلاش و حوصله بسیاری را می طلبد، لذا از خواننده درخواست می شود تا آنجا که ممکن است سعی و خطا داشته باشد تا در انتها بر این برنامه مسلط گردد.

Processing your request, Please wait....

امتیاز دهید: ضعیفمتوسطخوبخیلی خوبعالی (آرا:7)
Loading...


 پديدآور: میثم ابوالقاسمی
 ويراستار: حامد مولوی
 ناشر: شبیه سازان صنعت ، تهران
 صفحات: 332 صفحه، مصور

درباره ی مدیر سایت

در رشته مهندسی شیمی تحصیل می کنم.

مطلب پیشنهادی

ایجاد یک کیس و شروع شبیه سازی در هایسیس (HYSYS)

سلام قبلا برای شمل عزیزان در این پست ویژگی ها و توانایی های نرم افزار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *