قالب وردپرس شرکتی ممبر فیک
خانه -- عمومی -- کاربرد کامپیوتر در مهندسی (قسمت اول)

کاربرد کامپیوتر در مهندسی (قسمت اول)

کامپیوترها از حدود سال ۱۹۶۶ میلادی(۱۳۴۴ شمسی) در تولید مورد استفاده قرار گرفتند. اما مهندسان چگونه می توانند از کامپیوتر استفاده کنند؟ این پاسخی است که شما هم مثل من بعد از خواندن این مقاله به پاسخ آن می رسید.

چرا به کامپیوتر نیاز دایم؟
کامپیوترها در همه جنبه های فرایند مهندسی از طراحی گرفته تا تولید و توضیع مس توانند استفاده شوند. حال به نمونه های زیر که کامپیوترها می توانند در آنها کمک کنند، نگاهی بیاندازید:

گردش اطلاعات: کامپیوتر می تواند به گردش اطلاعات سرعت ببخشد و باعث شود که همه چیز به نحو احسن کار کند.

حل مسئله: کامپیوتر می تواند محاسبات پیچیده را بسیار سریع تر از یک انسان انجام دهد. کامپیوتر برای شبیه سازی نیز مورد استفاده قرار می گیرد، مثلا برای محاسبه فشاری که یک پل هنگامی که بار معینی روی آن قرار دارد، تحمل می کند. کامپیوتر محاسبه می کند که مواد تحت این شرایط باید چگونه باشند و به طراحان و مهندسان کمک می کند که تصمیمات درستی بگیرند.

ذخیره و مرتب کردن داده ها: درست قبل از اینکه پایگاه داده ها(معمولا در کامپیوتر به مجموعه‌ای از داده‌ها با ساختار منظم پایگاه داده می گویند) به وجود بیایند، همه اطلاعات روی کاغذ نگه داری می شد. این شکل نگه داری برای جستجو خیلی وقت گیر بود، علاوه بر این فضای زیادی را اشغال می کرد و سوابق به راحتی آسیب می دیدند و یا از دست می رفتند. کامپیوتر مقدار زیادی از اطلاعات را در فضای کمی جای می دهد و سوابق می توانند چندین بار تکثیر شوند.

اتوماسیون(خودکارسازی): برای یک انسان تقریبا غیر ممکن است که یک کار را بارها و بارها بدون تغییر انجام دهد. اگر شما از یک نفر بخواهید که بیست موشک کاغذی درست کند، همه آن ها با هم کمی متفاوت می شوند. پس اگر یک شرکت به هزاران محصولی نیاز داشته باشد که مثل هم باشند و مثل هم کار کنند، مطمئنا تمایل به استفاده از کامپیوتر و ربات دارند تا انسان!

Processing your request, Please wait....

 لينک منبع

امتیاز دهید: ضعیفمتوسطخوبخیلی خوبعالی (آرا:1)
Loading...

درباره ی سعید رضائی

مهندسی شیمی srezaee78@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *