خانه -- C -- Catia -- معرفی کتاب “کاملترین مرجع کاربردی ماشین کاری با CATIA CNC”

معرفی کتاب “کاملترین مرجع کاربردی ماشین کاری با CATIA CNC”

catia-book-1_riseh.ir

با توجه به گسترش به‌کارگیری نرم‌افزارهای طراحی و مهندسی در زمینه‌های طراحی به کمک کامپیوتر، مهندسی به کمک کامپیوتر، و تولید به کمک کامپیوتر در تمامی صنایع موجود در کشور، اعم از صنعت خودروسازی، صنایع هوافضا، صنایع کوچم و کارگاهی، روند تولید به‌گونه‌ای رقم خورده است که عدم تسلط بر این نرم‌افزارها باعث عدم اعتبار کافی دانش مهندسی هر فرد می‌شود.

در میان نرم‌افزارهای رایج در کشور، نرم‌افزار CATIA توانسته است به دلیل قابلیت‌های ویژه و منحصر به فرد خود در زمینه‌ی طراحی، جایگاه خاصی در میان مهندسین و طراحان پیدا کند؛ اما به دلیل نبود یک مرجع مناسب فارسی در قسمت ساخت (CAM)، این نرم‌افزار هنوز نتواسته است جایگاه خود را در زمینه‌ی ساخت، انجام عملیات ماشین‌کاری و استخراج کدهای مربوطه، پیدا کند. به همین دلیل بر آن شدیم تا کتاب حاضر را تهیه و در اختیار خوانندگان قرار دهیم.

از ویژگی‌های اصلی این کتاب، نگارش آن بر اساس واقعیت علمی و تجربی در حین عملیات ساخت است و در تمامی فصل‌های آن سعی شده است تا مطالب بر اساس روند استفاده از دستورات موجود، در حین ماشین‌کاری بیان شود. یکی دیگر از ویژگی‌های آن، ارائه‌ی تک تک دستورات مربوط به عملیات مختلف ماشین‌کاری با یک مثال است. وجود این مثال‌ها باعث می‌شود تا خواننده درک بهتری از استراتژی هر یک از دستورات داشته و روند یادگیری سریع‌تر انجام شود.

 برای این منظور توصیه می‌شود پیش از مطالعه‌ی این کتاب، جلد اول و دوم کتاب ”کامل‌ترین مرجع نرم‌افزار طراحی مهندسی CATIA“ که توسط انتشارات نگارنده‌ی دانش به چاپ رسیده است را به دقت مطالعه نمایید.

خرید کتاب

Processing your request, Please wait....

امتیاز دهید: ضعیفمتوسطخوبخیلی خوبعالی (آرا:5)
Loading...


 پديدآور: محمد علیاری
 ناشر: تهران - نگارنده دانش
 صفحات: 544 صفحه
 موضوع: نرم افزار Catia

درباره ی مدیر سایت

در رشته مهندسی شیمی تحصیل می کنم.

همچنین ببینید

hysys-book-2_riseh

معرفی کتاب “آموزش نرم افزار شبیه ساز HYSYS”

خلاصه ای از کتاب: نرم افزار HYSYS نرم افزاری ویژه محاسبات لوله‌کشی در فرآیندها نیست. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *